POGOŃ ponownie w blasku ZŁOTA PDF Drukuj Email
Młodzież - Pierwszy krok : rocz. 2002 i mł. - sezon 2012/13
Wpisany przez zibi   
poniedziałek, 03 czerwca 2013 11:32
 W Rudzie Śląskiej zakończył się I Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Grażyny Dziedzic . Od piątku 31 maja do niedzieli 2 czerwca w hali MOSiR rozegrano dwadzieścia spotkań. Organizatorzy Turnieju KS Pogoń, MOSIR oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu postarali się o jak najwięcej atrakcji dla wszystkich uczestników turnieju (98 zawodników + 10 trenerów). Dwie godziny pobytu w nowym Parku Wodnym w Rudzie Halembie Aqadrom – to niesamowita frajda dla maluchów i ich opiekunów, konkursy rzutowe i sprawnościowe dla wszystkich zawodników ! Oficjalne otwarcie imprezy z mocnym uderzeniem ( zawodnicy wychodzą w światłach reflektorów i ,,dymie,, ) odśpiewanie 100 lat dzieciom z okazji ich Święta - Dnia Dziecka, słodka paczuszka dla każdego + pamiątkowa koszulka turniejowa.

Osobiście nie pamiętam czasów by w moim mieście zorganizowano turniej o randze Ogólnopolskiej - bardzo się z tego cieszę. Chłopcy z małopolski odwiedzili mnie w domu gdzie mogli zobaczyć moje ,, bogate,, kolekcje koszykarskie. Drużyny z małopolski, łódzkiego czy dolnośląskiego rywalizowały z śląskim zespołami. Trzy śląskie drużyny: Rybnik, Żory i Ruda Śląska znalazły się w strefie medalowej, nie ma się co dziwić w naszym regionie cały sezon rozgrywana była regularna liga w przeciwieństwie do pozostałych ekip gdzie chłopcy nie maja z kim grać w swojej kategorii wiekowej. Turniej był dla rocznika 2002 i młodsi…. których troszkę było - Łukasz Siemieniec 2005 najmłodszy uczestnik byli także chłopcy z rocznika 2004 i 2003. Najmłodszy zespół to UKS TRÓJKA Sieradz. Ciekawostką turniejowa to: cztery pary bliźniąt ( dwie z Bytomia i po jednej z Wieliczki i Nowego Targu).

Kierownik Pogoni Krzysztof Pustelnik starał się jak tylko mógł by jego pierwsza ,,wielka,, impreza wypadła jak najlepiej by dzieci, opiekunowie i kibice z Rudy Śląskiej wyjechali zadowoleni - moim zdaniem jak na pierwszy to mu się to udało ! W niedzielnych meczach o miejsca przed każdym spotkaniem odbyła się prezentacja zawodników, a przed finałem konkurs rzutów za trzy w którym startowało 16 zawodników . W finale rywalizowali z Marcin Kowalczyk z Sieradza i Tomasz Pustelnik z Rudy Śląskiej ostatecznie wygrał rozgrywający Pogoni popularny ,,Pusti,, . W derbowym meczu o brązowe medale ponownie wygrali Hawajskie Koszule z Żor .Ostatni mecz to Wielki Finał prezentacja zawodników jak z meczu gwiazd. Śląsk Wrocław dyktuje warunki na parkiecie a Pogoń ,,goni,, końcówka meczu niesamowicie emocjonująca na 17 sek. Przed końcem Ruda wychodzi na 1 - punktowe prowadzenie i jest w posiadaniu piłki do ostatniego gwizdka sędziego ( dlaczego zawodnicy nie faulowali taktycznie) odpowiedź prosta to MINIKOSZYKÓWKA jeszcze nie są na tym etapie. Po zakończeniu spotkania Oficjalna ceremonia zakończenia Turnieju.

Puchary, Nagrody, medale wręczali:

V-ce Prezydent Rudy Śląskiej: Michał Pierończyk
V-ce Przewodniczący Rady Miasta: Władysław Dryja
Przewodnicząca Komisji Sportu: Barbara Wystyrk Beniger
Dyrektor SP 1:  Iwona Dutkiewicz
Prezes KS Pogoń Ruda Śląska: Mikołaj Maślanka
Członek Zarządu KS Pogoń Ruda Śląska: Andrzej Krupski
Legenda KSP: Roman Danch

Podziekowa dla Sponsorów
Kaufland Ruda Śląska -Wirek
Netto Ruda Śląska –Nowy Bytom
PWiK Ruda Śląska
MOSiR Ruda Śląska
MPGM Ruda Śląska
Sklep Sportowy Mani Ruda Śląska
Eurocach Czeladź


 WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

MVP: Tomasz Pustelnik
POGOŃ Ruda Śląska


KONKURS ,,RZUTÓW ZA TRZY,,
Tomasz Pustelnik
POGOŃ Ruda Śląska


WYRÓŻNIENIA W DRUŻYNACH

POGOŃ Ruda Śląska - Kevin Rzadkowski
ŚLĄSK Wrocław - Michał Mindonowicz
HK Żory - Mateusz Krukowski
MKKS Rybnik - Dawid Pachowicz
REGIS Wieliczka - Piotr Wojciechowski
MOSM Bytom - Szymon Szeremeta
TRÓJKA Sieradz - Marcin Kowalczyk
PIĄTKA Nowy Targ - Sebastian Kaczmarczyk

ALL - STARS - Piątka Turnieju

 Nikodem Żandarek - ŚLĄSK Wrocław
Michał Wachowiak - ŚLASK Wrocław
Kacper Kłaczek - POGOŃ Ruda Śląska
Adrian Pacześny - POGOŃ Ruda Śląska
Daniel Sekuła - HK Żory




 FINAŁ SPRAWNOŚCIOWY (czas):

1.Kowalczyk Marcin - TRÓJKA SIERADZ - 19,50
2.Jaworski Andrzej - ŚLĄSK WROCŁAW - 19,70
3.Pustelnik Tomasz - POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - 20,07
4.Kłaczek Kacper - POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - 20,25
5.Harbut Jakub - PIĄTKA NOWY TARG - 24,73
6.Łatka Maciej - HAWAJSKIE KOSZULE ZORY - 25,03
7.Bonke Patryk - ŚLĄSK WROCŁAW -
25,17
8.Łokas Bartłomiej - REGIS WIELICZKA - 25,84
9.Domagała Jakub - REGIS WIELICZKA - 28,93
10.Pastuszka Dominik - HAWAJSKIE KOSZULE ZORY -
29,74

TOP 10 - NAJLEPSI STZRELCY TURNIEJU

1 Marcin Kowalczyk 135 pkt. - TRÓJKA Sieradz
2 Dawid Pachowicz 118 pkt. - POGOŃ Ruda Śląska
3 Kacper Kłaczek 87 pkt. - POGOŃ Ruda Śląska
4 Tomasz Pustelnik 65 pkt. - POGOŃ Ruda Śląska
5 Sebastian Kaczmarczyk 59 pkt. - PIĄTKA Nowy Targ
6 Maciej Jędrzejczyk 50 pkt. - REGIS Wieliczka
7 Piotr Wojciechowski 46 pkt. - REGIS Wieliczka
8 Sebastian Ferenczak 41 pkt. - REGIS Wieliczka
9 Maciej Łatka 39 pkt. - HK Żory
10 Daniel Sekuła 34 pkt. - HK Żory

FINALIŚCI KONKURSU ,,RZUTÓW WOLNYCH,,: (Każdy zawodnik oddał 10 rzutów)

 1 Maciej Jędrzejczyk 9 - REGIS Wieliczka
2 Kacper Klaczek 7 - POGOŃ Ruda Śląska
Marcin Kowalczyk 7 - TRÓJKA Sieradz
4 Chramiec Patryk 6 - TRÓJKA Sieradz
Bańbuła Igor 6 - MOSM Bytom
6 Szymon Olszewski 5 - HK Żory
7 Jakub Dybaś 5 - MOSM Bytom
8 Michał Wachowiak 4 - ŚLĄSK Wrocław
Drabik Szymon 4 - HK Żory
10 Dawid Pachowicz 3 - MKKS Rybnik
Daniel Sekuła 3 - HK Żory
Harbut Jakub 3 - PIĄTKA Nowy Targ


DRUŻYNOWO: (oddanych 100 rzutów /9 zawodników + trener)

 1 HK Żory 58 %
2 MOSM Bytom 50 %
3 MKKS Rybnik 42 %
4 SLASK Wrocław 41 %
5 POGOŃ Ruda Ślaska 40 %
6 REGIS Wieliczka 36 %
7 TRÓJKA Sieradz 32 %
8 PIĄTKA Nowy Targ 28 %

KONKURS RZUTOWY TRENERÓW:

1 Radosław Fudali - MOSM Bytom 9 / 7
2 Wojciech Polak - PIĄTKA Nowy Targ 9 / 5
3 Stanisław Grabiec - MKKS Rybnik 9 / -


GRUPA I..

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - MOSM BYTOM 41 : 32
MOSM BYTOM – ŚLĄSK WROCŁAW 21 : 32
POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – UKS PIĄTKA NOWY TARG 50 : 32
ŚLĄSK WROCŁAW – UKS PIĄTKA NOWY TARG 65 : 19
PIĄTKA NOWY TARG - MOSM BYTOM 29 : 34
POGON RUDA SLĄSKA – ŚLĄSK WROCŁAW 34 : 28

1 KS POGOŃ RUDA SLĄSKA 6 pkt.
2 WKS ŚLĄSK WROCŁAW 5 pkt.

3 UKS MOSM BYTOM 4 pkt.
4 UKS PIĄTKA NOWY TARG 3 pkt.


GRUPA II

REGIS WIELICZKA – MKKS RYBNIK 45 : 52
TRÓJKA SIERADZ – MKKS RYBNIK
25 : 52
HAWAJSKIE KOSZULE ŻORY – REGIS WIELICZKA
48 : 37
HAWAJSKIE KOSZULE ŻORY – TRÓJKA SIERADZ
58 : 23
REGIS WIELICZKA – TRÓJKA SIERADZ 60 : 31
HAWAJSKIE KOSZULE ZORY –MKKS RYBNIK
52 : 29

1 HAWAJSKIE KOSZULE ŻORY 6 pkt.
2 MKKS RYBNIK 5 pkt.

3 UKS REGIS WIELICZKA pkt.
4 UKS TRÓJKA SIERADZ 3 pkt.

I PLAY-OFF V-VIII: TRÓJKA SIERADZ – MOSM BYTOM 31 : 46
II PLAY-OFF V-VIII: REGIS WIELICZKA – UKS PIĄTKA NOWY TARG 56 : 34

I PÓŁFINAŁ: POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – MKKS RYBNIK 58 : 51
II PÓŁFINAŁ: ŚLĄSK WROCŁAW – HAWAJSKIE KOSZULE ŻORY 34 : 27

Meczo o miejsca:

mecz o VII miejsce: PIĄTKA Nowy Targ - TRÓJKA Sieradz 29 : 43
mecz o V miejsce: MOSM Bytom - REGIS Wieliczka 27 : 32
mecz o III miejsce: HK Żory - MKKS Rybnik 38 : 27
FINAŁ: ŚLASK Wrcoław - POGOŃ Ruda Śląska 36 : 37

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Objasnienie
1 kolumna czasy w konkursie sprawnościowym (eliminacje)
2 kolumna kosze w konkursie rzutowym (eliminacje)
3 kolumna Łączna liczba zdobytych pubktów w całym turnieju



......................................................................................
1  KS POGOŃ Ruda Śląska (Śląskie)

Trener: Natalia Szabatowska

4 SALWICZEK TOMASZ 26,3 S. - 2 - 4 PKT.
5 JAKUBOWSKI PIOTR 18,7 S. - 4 - 4 PKT.
6 KŁACZEK KACPER 16,3 S. - 7 - 87 PKT.
7 SZEWCZYK SEBASTIAN 18, 3 S. - 2 - 5 PKT.
8 GASZ FILIP 32, 6 S. - 5 - 3 PKT.
9 MALICH TOMASZ 29, 9 S. - 2 - 6 PKT.
10 DOSA KAMIL 31,5 S. - 1 - 5 PKT.
11 WALENCIAK ADAM 28,9 - 1 - 5 PKT.
12 PUSTELNIK TOMASZ 14,9 - 5 - 65 PKT.
13 PACZEŚNY ADRIAN 25, 7 - 3 - 12 PKT.
14 RZADKOWSKI KEVIN 28, 6 - 2 - 13 PKT.
15 PYPLOK RADOSŁAW 18,5 - 3 - 11 PKT.
66 MORAWIEC PAWEŁ 45,0 - 0 - 0 PKT.
2  WKS ŚLĄSK Wrocław (Dolnośląskie)

Trener: Dariusz Kaca

3 JUDECKI MIŁOSZ 29, 3 S. - 3 - 1 PKT.
6 MINDONOWICZ MICHAŁ 18, 7 S. - 3 - 27 PKT.
7 BURAKIEWICZ KACPER 21,0 - 4 - 27 PKT.
8 KOZACZEWSKI JAKUB 21, 4 S. - 3 - 22 PKT.
9 MAZIARSKI JAN 20, 3 S. - 3 - 3 PKT.
11 WALASEK JAKUB 24,0 S. - 5 - 12 PKT.
15 ŻANDAREK NIKODEM 28, 7 S. - 2 - 9 PKT.
21 RADZICKI PAWEŁ 24, O S. - 3 - 6 PKT.
23 WACHOWIAK MICHAŁ 24, 7 S. - 5 - 17 PKT.
24 MITMAN MAREK /// - /// - 22 PKT.
31 WARGOCKI MARCEL 25, 3 S. 4 - 4 PKT.
33 BONKE PATRYK 16, 3 S. - 3 - 17 PKT.
34 JAWORSKI ANDRZEJ 16, 6 S. - 1 - 28 PKT.

3  HK Żory (Śląskie) Trener: Grzegorz Marciak

4 OLSZEWSKI SZYMON /// - 6 - 0 PKT.
5 MERDA KRZYSZTOF /// - 5 - 2 PKT.
6 KALETKA BARTOSZ /// - 5 - 17 PKT.
7 DRABIK SZYMON /// - 8 - 4 PKT.
8 KRUKOWSKI MATEUSZ /// - 5 - 33 PKT.
9 PASTUSZKA DOMINIK /// - 3 - 17 PKT.
10 ŻESŁAWSKI KAROL /// - 2 - 2 PKT.
11 BEDNARZ DOMINIK /// - 3 - 6 PKT.
12 MERDA JAKUB /// - 3 - 4 PKT.
13 SIKORA WOJCIECH /// - 2 - 0 PKT.
14 TORCHAŁA PATRYK /// - 4 - 23 PKT.
15 BĘCAŁA PATRYK /// - 4 - 0 PKT.
23 PUŁA DOMINIK /// - 5 - 32 PKT.
24 ŁATKA MACIEJ /// - 2 - 39 PKT.
33 SEKUŁA DANIEL /// - 7 - 34 PKT.
4  MKKS Rybnik (Śląskie) Trener: Stanisław Grabiec

6 SARNA NIKODEM 19,9 – 1 – 20 PKT.
7 WĄS MAREK 26,2 - /// - 2 PKT.
8 DUDEK KUBA 19,2 – 4 – 5 PKT.
9 SZEWCZYK WOJTEK /// - 1 – 19 PKT.
10 ĆMOK MIKOŁAJ 21,0 - /// - 0 PKT.
11 KOCZAR MATEUSZ 25,9 – 2 – 7 PKT.
12 SIKORA KUBA 28,3 – 4 – 6 PKT.
13 KOWALCZYK KACPER 19,6 – 1 – 17 PKT.
14 ŚCIESZKA ADRIAN 24,7 – 3 – 1 PKT.
15 MAJEWSKI KACPER 17,1 - /// - 7 PKT
17 DYGAS DOMINIK 25,6 – 5 – O PKT.
19 LEWANDOWSKI IGOR 21,2 – 3 – 1 PKT.
20 PACHOWICZ DAWID 22,5 – 7 – 118 PKT.
22 ZDUŃSKI KUBA 19,2 – 4 – 0 PKT.
5  UKS REGIS Wieliczka (Małopolskie)

Trener: Grzegorz Siemieniec

4 SIEMIENIEC ŁUKASZ 25,8 – 2 – 5 PKT.
5 BUSZ ALEKSANDER 25,9 – 5 – 7 PKT.
6 KWIECIŃSKI TOMASZ 20,4 – 4 – 27 PKT.
7 DYNGOSZ JAKUB 31,0 – 3 – 9 PKT.
8 WOJCIECHOWSKI PIOTR 21,7 – 3 – 46 PKT.
9 ŁOKAS BARTŁOMIEJ 18,3 – 2 – 14 PKT.
10 CHRZAN IGNACY 24,5 – 5 – 5 PKT.
12 FERENCZAK SEBASTIAN 19,0 – 3 – 41 PKT.
13 JĘDRZEJCZYK WOJCIECH 21,7 – 0 – 15 PKT.
15 JĘDRZEJCZYK MACIEJ 18,5 – 7 – 50 PKT.
16 FILIPCZYK ARON 20,7 – 1 – 4 PKT.
18 DOMAGAŁA JAKUB 18,1 – 1 – 5 PKT.
6  UKS MOSM Bytom (Śląskie) trener: Radosław Fudali

DYBAŚ KAMIL 28,9 – 2 – 13 PKT.
ŁĄGIEWKA JAKUB 22,3 – 2 – 23 PKT.
KADŁUBEK PAWEŁ 29,3 – 4 – 12 PKT.
HOFMAN DAMIAN 28,6 – 4 – 16 PKT.
HOFMAN GRZEGORZ 28,0 – 4 – 22 PKT.
SYGUDA TOBIASZ 29,1 – 1 – 8 PKT.
GNUS AREK 21,4 – 2 – 0 PKT.
BAŃBUŁA IGOR 21,4 – 6 – 12 PKT.
SUWAŁA OSKAR 22,5 – 4 – 0 PKT.
DYBAŚ JAKUB 32,3 – 6 – 4 PKT.
NOWAKOWSKI OSKAR 21,5 – 4 – 16 PKT.
MAKAROWSKI ADAM 32,5 – 4 – 0 PKT.
SZEREMETA SZYMON 23,3 – 0 – 22 PKT.
ŁYSAKOWSKI BARTOSZ 30,6 – 5 – 0 PKT.
MIDOR BŁAŻEJ ///- 2 – 0 PKT.
7  UKS TRÓJKA Sieradz (Łódzkie)

Trener:
Witold Dobroszek

4 MAŃKOWSKI BARTŁOMIEJ 37,31 S. – 1 – 3 PKT
5 MORYŃ DAWID 25,16 S. – 3 – 0 PKT
6 WEWERSOWICZ ROBERT 35,59 S. – 4 – 0 PKT
7 KOWALCZYK MARCIN 18,53 S. – 8 – 135 PKT
9 CHRAMIEC PATRYK 21,43 S. – 6 – 6 PKT
10 MIKELSKI KACPER 27,45 S. – 2 – 0 PKT
11 ŁUCZAK KAJETAN 27,22 S. – 4 – 0 PKT
12 BOMBA MATEUSZ 28,05 S. – 0 – 0 PKT
13 KLIMCZAK KACPER 39,3 S. – 1 – 0 PKT
15 MIKIELSKI MARCIN 20,23 S. – 0 – 3 PKT
8  UKS PIĄTKA Nowy Targ (Małopolskie)

Trener: Wojciech Polak



4 ODZIOMEK JAKUB 25, 3 S. - 3 – 2 PKT
5 KACZMARCZYK SEBASTIAN 21,9 S. – 1 – 59 PKT
6 HARBUT JAKUB 18,6S. – 4 – 8 PKT
8 TRZCIŃSKI JAKUB 22,6 S. – 2 – 21 PKT
9 JASKIERSKI JAN 30,0 S. – 1 – 18 PKT
13 CIAŚ JAN 23,2 S. – 1 – 0 PKT
15 BRYNIARSKI KACPER 21,0 S. – 2 – 26 PKT
16 BRYNIARSKI BARTŁOMIEJ – 22,5 S. – 2 – 7 PKT
17 SZOPIŃSKI DAWID – 35,7 S. – 2 – 0 PKT
18 ORMIAŃSKI ARTUR – 29,6 S. – 0 – 0 PKT
OFICJALNE LOGO TURNIEJU
Poprawiony: środa, 26 lutego 2014 00:23
 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn