Polecamy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyki

Odsłon : 1495134

Sklepik

 

 

Historyczne zwycięstwo dziewcząt KS Pogoń w Mistrzostwach Polski PDF Drukuj Email
Młodzież - Mlodzież sezon 2016/2017
Wpisany przez zibi   
poniedziałek, 08 maja 2017 00:00

Nie udało się naszym zawodniczkom awansować do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek
Żadna drużyna z naszego województwa nie przeszła dalej a, Pawłowice i Rybnik nie wygrały spotkania
W turnieju ćwierćfinałowym w Przemyślu nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce wygrywając jeden mecz.
Paulina Kamińska była trzecią strzelczynią i drugą w przechwytach spośród 400 zawodniczek grających w ćwierćfinałach. Paulina od dawna jest zapisana w notatkach trenera Kadry Polski i jako pierwsza zawodniczka KS Pogoń Ruda Śląska dostała powołanie na Camp Centralny Kadry Polki

WYNIKI

Basket GO Przemyśl - Alles Basket Głowno 50 : 30
MUKS Poznań - KS Pogoń Ruda Śląska 98 : 55 STATYSTYKI
Alles Basket Głowno - KS Pogoń Ruda Śląska 50 : 52 STATYSTYKI
Basket GO Przemyśl - MUKS Poznań 42 : 59
MUKS Poznań - Alles Basket Głowno 78 : 29
KS Pogoń Ruda Śląska - Basket GO Przemyśl 47 : 71 STATYSTYKI

 

TABELA KOŃCOWA

1 MUKS Poznań     6  PKT.  
2 Basket GO Przemyśl     5     
3 KS Pogoń Ruda Śląska     4
4 Alles Basket Głowno     3

 

SKŁAD. MECZE, PUNKTY, MINUTY

Paulina Kamińska 3 mecze 75 pkt    73:48 minut
Karolina Ciska 3/22    73:14
Angelika Gierszewska 3/17    73:10
Klaudia Matczak 3/12    68:45
Angelika Sławik 3/6    40:05
Wiktoria Bulik 3/6    60:55
Natalia Bałdys 3/4    54:06
Paulina Wojcieszek 3/4    53:50
Marta Jasnoch 3/4    43:11
Magdalena Wienke 3/4    21:31
Karolina Nawrat 3/0    07:44
Joanna Kosiak 2/0    16:25
Dżesika Hoinkis 1/0    13:16

Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki powołuje na zgrupowanie szkoleniowe Kadry Narodowej U14K, które odbędzie się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach (ul. Sportowa 9, 38-300 Gorlice, woj. małopolskie) w dniach 28.07. - 07.08.2017 niżej wymienione zawodniczki  (jest to pierwsza lista 18 zawodniczek z 32, które wezmą udział w tym zgrupowaniu):

1. Monika Harasimów MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław
2. Alicja Jarząb UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg
3. Paulina Kamińska KS Pogoń Ruda Śląska
4. Hanna Kierzkowska UKS Trójka Żyrardów
5. Gabriela Kluczyńska SKS 12 Warszawa
6. Maja Kozłowska Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
7. Martyna Kurkowiak Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
8. Weronika Łońska UKS Siódemka Sopot
9. Marta Masłowska MUKS Poznań
10. Julita Michniewicz UKS Basket Zgorzelec
11. Aleksandra Mitrowska UKS Trójka Żyrardów
12. Wiktoria Mucha TK Basket Stryków
13. Maja Pietrzak X-Demon Tęcza Leszno
14. Wiktoria Skrzypczak X-Demon Tęcza Leszno
15. Jagna Sosińska MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław
16. Marta Sztąberska KKS Olsztyn
17. Oliwia Węglarz MKS Pałac Młodzieży Tarnów
18. Aleksandra Zając MPKK Sokołów OSIR Sokołów Podlaski

Pozostałe 14 zawodniczek będzie powołanych po kolejnych turniejach Mistrzostw Polski Młodziczek U14 (turnieje półfinałowe i turniej finałowy).

Spośród 32 zawodniczek uczestniczących w tym zgrupowaniu sztab szkoleniowy Kadry U14K wytypuje 12 zawodniczek na:

• konsultację szkoleniową (Żyrardów, 12-15.08.2017)  

• turniej międzynarodowy (Slovenj Gradec, Słowenia, 16-21.08.2017).

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 22:39
 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn