Polecamy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Statystyki

Odsłon : 1495146

Sklepik

 

 

23 Września rozpoczynamy kolejny sezon 2017/2018 w II lidze PDF Drukuj Email
Seniorzy - II Liga Seniorzy - sezon 2016/17
Wpisany przez zibi   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 20:33

System i terminarz rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system i terminarz rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2017/2018.

W rozgrywkach biorą udział:
(podano nazwę klubu - nazwę drużyny)

Grupa C
Basket Hills (Bielsko-Biała) - Daas Basket Hills Bielsko-Biała
Basket Zagłębie Sp. z o.o. (Sosnowiec) - Zagłębie Sosnowiec
KK Polonia (Bytom) - KK Polonia Bytom
KKS Mickiewicz Katowice - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
KS AGH (Kraków) - AZS AGH Kraków
KS Cracovia 1906 (Kraków) - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków
KS Pogoń Ruda Śląska
KŚ AZS PŚ (Gliwice) - KŚ AZS Gliwice
MCKiS w Jaworznie - MCKiS Jaworzno
MKKS Rybnik
MKS Dąbrowa Górnicza SA - MKS II Dąbrowa Górnicza
SSK (Rzeszów) - SSK Rzeszów
TS Wisła (Kraków) - TS Wisła Kraków
UKS Basket 15 (Przemyśl) - AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl

System rozgrywek
W rozgrywkach bierze udział 56 drużyn w 4 grupach. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off. Drużyny,
które zajmą miejsca 9-10 w każdej z grup, kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-40 w
kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
Drużyny, które zajmą miejsca 11-14 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-out.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - C4/C5
para 3: C1/C8 - D4/D5
para 4: D1/D8 - A4/A5
para 5: A2/A7 - D3/D6
para 6: B2/B7 - A3/A6
para 7: C2/C7 - B3/B6
para 8: D2/D7 - C3/C6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)
V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

ETAP 2 – PLAY-OUT
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 11-14, 12-13 w ramach każdej grupy
Zwycięzcy zajmują miejsca 41-48 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
Pokonani zajmują miejsca 49-56 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc) i tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.

Zasady rozstawienia i przyznania miejsc
O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po
odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Losowanie.

Terminarz I kolejki (23 września)

Grupa C

Daas Basket Hills Bielsko-Biała - AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl
AZS AGH Kraków - MKS II Dąbrowa Górnicza
SSK Rzeszów - KŚ AZS Gliwice
Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - MCKiS Jaworzno
MKKS Rybnik - TS Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
KK Polonia Bytom - KS Pogoń Ruda Śląska

 

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU

KALENDARZ SPORTOWY SEZON 2017/2018

 
 

Wspierają nas

Wsparcie Finansowe UM
dla sekcji KSP:
Koszykówka i Zapasy

Hymn